La Petite Photo: Sesja niemowlęca - Zosia 8 miesięcy:)

Sesja niemowlęca - Zosia 8 miesięcy:)

Napisała do mnie pewna Mama, że pragnie sesji niemowlęcej dla córeczki i także ujęcia rodzinne. Sesja miała się odbyć w przytulnym domowym zaciszu. Jeszcze  wtedy nie spodziewałam się, że poznam tak niezwykłą rodzinkę. Zosia praktycznie pierwsze miesiące swojego życia spędziła w szpitalach. Niesamowicie silna, mimo przebytych operacji w tak wczesnym życiu...pierwsza operacja już w drugiej dobie życia, następna w 5 miesiącu. Wstępna diagnoza przed urodzeniem Zosi pozostawiała wiele wątpliwości...zarośnięcie przełyku z przetoką przełykowo - tchawiczą. Rodzice Zosi niezwykle optymistyczni, Mama pięknie uśmiechnięta. Z ich strony nie ma narzekania, jest radość i wdzięczność Bogu za życie córki. Pomoc zespołu medycznego z Kliniki Neonatologii  oraz specjalistów chirurgów - bezcenna.  Jest nadzieja na lepsze jutro... Dziś, dzielna - 8 miesięczna dziewczynka,  nasza mała Bohaterka jest zdrowa. Oczywiście wymaga rehabilitacji i pracy z logopedą oraz innymi specjalistami. Przez to, że nie otrzymywała długi czas pokarmu doustnie, powolutku musi nauczyć się jeść, a to najszybsza droga do usunięcia niezbędnej wcześniej - gastrostomii. Niestety rzeczywistość systemu ochrony zdrowia w Polsce jest brutalna,  Rodzice sami muszą zadbać o odpowiednią opiekę dla Zosi. Muszą czytać, szukać, dowiadywać się - jak dalej mogą pomóc w usprawnieniu córki. Zamieszczam tu mały apel! Jeśli ktoś ma podobne doświadczenia i może pomóc lub zna bardzo dobrych specjalistów- logopedów, rehabilitantów itd. Proszę o kontakt na maila.
 Sama Zosia jest niezwykle pogodną i śliczną dziewczynką. Zresztą sami zobaczcie jak pięknie pozuje Mała Modelka:)
Opaseczka przygotowana samodzielnie przez mamę Zosi:)


Spódniczka tutu od Republika BabskaDzięki Natalio za obdarzenie tak wielkim zaufaniem! Dla mnie to był wielki zaszczyt, że mogłam Was poznać i sfotografować. Być częścią Waszej historii. Dziękuję!

1 komentarz:

  1. 38 year-old Software Test Engineer III Bernadene Doppler, hailing from Baie-Comeau enjoys watching movies like Blood River and Knitting. Took a trip to Monarch Butterfly Biosphere Reserve and drives a De Dion, Bouton et Trépardoux Dos-à-Dos Steam Runabout "La Marquise". sprawdz tutaj

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 La Petite Photo , Blogger